Kuru incir

TL170,00

Bu ürünü satın aldığınızda 1700 Çerez Puanları kazanacaksınız.

Kuru İncir Kalori Değeri: Bu besinin 100 gramında 249 kcal kalori, ayrıca besinin 1 Adet yani 20 gramlık miktarında Kuru İncir 50 kalori bulunmaktadır. Kuru incir, potasyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor, folik asit, lif açısından zengin bir meyvedir. 1 adet kuru incir 1 adet meyve yerine tüketilebilir.

Stokta

Aynı Gün Kargo
15:00'a kadar vermiş olduğunuz siparişler aynı gün kargolanır.
Her Zaman Taze
Ürünlerimiz daima taze ve titizlikle hazırlanarak gönderilir.
Kategoriler: , , Etiketler: , , , , , , , , , ,

Açıklama

Şifa Deposu Kuru İncirin Faydaları

Kuru incir, içinde bol miktarda bulunan protein, vitamin ve mineraller sayesinde hücrelerin hızlı yenilenmesini sağlayarak; özellikle soğuk algınlığı, halsizlik, grip – nezle gibi hastalıkları tedavi eder. Ayrıca kuru incir lifli ve posalı yapıda olması sebebiyle bağırsakları düzenli çalıştırır.

 

Kuru İncir Kalori Değeri: Bu besinin 100 gramında 249 kcal kalori, ayrıca besinin 1 Adet yani 20 gramlık miktarında Kuru İncir 50 kalori bulunmaktadır. Kuru incir, potasyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor, folik asit, lif açısından zengin bir meyvedir. 1 adet kuru incir 1 adet meyve yerine tüketilebilir.

 

Vitamin, Mineral ve Enerji Deposu
Yılın sadece belli bir döneminde tazesi bulunabilen kuru incir pek çok faydayı bünyesinde barındırıyor.

* Kur incir içeriğinde albuminli maddeler, organik asitler, pektin, magnezyum, kükürt, fosfor, provitamin A, B1, B2 ve C vitaminleri bulundurur. Bu zengin içeriğinden dolayı etkili bir bağışıklık kuvvetlendiricidir.
* Gribal enfeksiyonlara iyi gelmesiyle bilinen kuru incirin kışın özellikle tüketilmesi önerilmektedir.
* İncir hücre gelişimini destekler.
* Bağırsaklar için çok faydalıdır, bağırsakların düzenli çalışmasına etki eder. Ayrıca bağırsaklardaki toksik maddelerin atılmasını sağlar, bağırsak enfeksiyonlarının iyileşmesine yardımcı olur.
* Kuru incir boğaz ağrısı, bronşit ve öksürük için de faydalı bir gıdadır.
* Cildi güzelleştirir.

 

Şifa Deposu Kuru İncirin Faydaları

➤ Lifli yapıya sahip kuru incir içerisinde bulunan kalsiyum, fosfor, B1 – B2 vitaminleri ve magnezyum sayesinde kolesterol düzenleyici etki gösterir.

➤ Düzenli olarak kuru incir tüketimi sonucunda ciltte pürüzsüzlük ve parlaklık görülecektir.

➤ Kemik ve diş sağlığımız için kuru incir oldukça önemli bir role sahiptir. Yüksek oranda kalsiyum ve fosfor içeren kuru incir diş ve kemikler için yapıcı – güçlendirici etkiye sahiptir.

➤ Meyveler arasında en fazla mineral içeren meyve incirdir. Dolayısıyla kuru incirde sağlığımız için faydalı olan bol miktarda mineral bulunur.

➤ Bronşit, astım ve öksürük gibi hastalıklarda kuru incirin tedavi edici özelliği fazladır. Bu madde, kuru incirin faydaları arasında en bilinen ve etki oranı yüksek olan özelliğidir.

➤ Omega-3 ve omega-6 yağları içeren kuru incir, bağışıklı sistemini güçlendirmede ve damar sağlığını korumada etkilidir. Ayrıca omega yağları; kalp, sinir sistemi ve beyin fonksiyonları için oldukça yararlıdır.

➤ Herkesin bildiği üzere müshil gibi etki gösteren incir kabızlık sorununa çare olur. Kuru incirin faydaları arasında en çok tercih edilen özelliği kabızlık problemine çare olmasıdır.

➤ Kan şekeri düşüklüğüne karşı kuru incir atıştırmalık olarak doğal ve sağlıklı bir besindir.

kuru incirin faydaları
kuru incirin faydaları

1. Kür – Kan Yapıcı Kuru İncir Kürü

Öncelikle yarım litre kaynayan suya 9 – 10 adet kuru incir ekleyiniz. Ekledikten sonra ağzını kapatarak 7-8 dakika kadar kaynatın. 7-8 dakika kaynamasının ardından ocağın altını kapatarak ılık hale gelmesini bekleyin. Ilımasının ardından süzülür. Gün içinde 2 veya 3 kez öğünlerden 20 dakika önce yani aç karnına içiniz.

Kan Yapan İncir Kürünün Uygulanışı;

Kan yapıcı incir kürünü 21 gün uyguladıktan sonra 7 gün ara verilir ve bu aradan sonra 21 gün daha kür uygulanır. Toplam 42 gün uyguladıktan sonra kür sonlandırılır. Kan yapıcı incir kürü her defasında taze olarak hazırlanmalıdır.

2. Kür – Hamile kalmayı kolaylaştıran ve yumurta çatlatıcı kuru incir kürü

Hamile kalmak için yapılan incir kürü ; Öncelikle 1 litre kaynayan suya 15 adet kuru incir ekleyiniz. Ekledikten sonra 20 dakika daha kaynamaya bırakın. Bu şekilde 20 dakika kaynadıktan sonra ocağın altı kapatılır ve ılımaya bırakılır. Ardından süzülerek gün içerisinde 2 veya 3 kez öğünlerden önce aç karnına içilir.

Hamilelik için yapılan incir kürünün uygulanışı;

Hazırlamış olduğunuz bu kür 25 gün boyunca düzenli olarak içilir. Ardından 7 gün ara verilir. Aranın ardından tekrar 25 gün daha kür içilir. Toplam olarak 7 gün ara hariç olmak üzere 50 gün kür uygulanır. İncir kürü her gün taze olarak hazırlanmalıdır.

Not: Prolaktin yüksekliği olanlara incir kürü tavsiye edilmez.

3. Kür – Öksürük, Astım ve bronşit için yapılan kuru incir kürü

2 adet kuru inciri saf doğal zeytinyağında 1 gece bekletin. Zeytinyağında 1 gün bekletilmiş kuru inciri sabah aç karnına tüketin. Tükettikten sonra yeniden içerisinde zeytinyağı bulunan kaba 2 adet kuru incir koyun. Ertesi gün de bu incirleri yiyerek, bu şekilde yaklaşık 6 ay devam edilir. Ancak hiç ara vermemeniz gerekiyor. Yani 6 ay boyunca her gün sabahları aç karnına 24 saat zeytinyağında beklemiş 2 adet kuru incir yemeniz gerekiyor.

Bir de Böyle Deneyin
Eğer siz de kuru inciri seviyorsanız, içerisine badem ya da ceviz koyarak, hem lezzetini hem de faydasını artırabilirsiniz. Üstelik kuru incir, badem veya ceviz ile tüketildiğinde sinir sistemi için de çok faydalıdır.

Ek bilgi

Ağırlık 1 kg

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Hoşunuza gidebilir…