Matcha Çayı Orijinal Çilek Aromalı Çayı 20 Adet X 10 gr

KISACA MATCHA ÇAYI

Matcha çayı kullanımı sayesinde metabolizma hızı 4 kata kadar artış gösterebilir. Egzersizden hemen önce tüketilen içeceğin, eforla kalori yakma oranını %8-10’dan %35-43’e çıkardığını gösteren çalışmalar mevcuttur. Çay yapraklarında yüksek oranda bulunan klorofil, kanı temizleyerek detoks etkisi yaratır.

Matcha çayının metabolizmayı hızlandırmaya, yağ yakımını artırmaya destek olduğu dolayısıyla da kilo kaybına yardımcı olduğu bilinmektedir.

 

170,00

Bu ürünü satın aldığınızda 1700 Çerez Puanları kazanacaksınız.

Matcha Premium Japanese Toz Matcha Çayı

 

 

KISACA MATCHA ÇAYI

Matcha çayı kullanımı sayesinde metabolizma hızı 4 kata kadar artış gösterebilir. Egzersizden hemen önce tüketilen içeceğin, eforla kalori yakma oranını %8-10’dan %35-43’e çıkardığını gösteren çalışmalar mevcuttur. Çay yapraklarında yüksek oranda bulunan klorofil, kanı temizleyerek detoks etkisi yaratır.

Matcha çayının metabolizmayı hızlandırmaya, yağ yakımını artırmaya destek olduğu dolayısıyla da kilo kaybına yardımcı olduğu bilinmektedir.

 

MATCHA ÇAYI NASIL İÇİLMELİ

Matcha çayı genellikle tok karna içilir. Ancak iştahınız bir türlü kapanmıyorsa, yemekten 1 saat önce de içebilirsiniz. Matcha çayı, günde en fazla 2 fincan içilmelidirMatcha çayını art arda ve aşırı içmek, ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Matcha Premium Japanese

 MATCHA ÇAYI NEDİR

Matcha kelimesinin anlamı ufalanmış çaydır. Gölgede yetiştirilen çay ağacı yapraklarının oksitlenmeden kurutulup toz haline getirilmesiyle elde edilen matcha çayı son derece kaliteli bir yeşil çay türüdür.

Matcha çayı genellikle gyokuro cinsi çay ağaçlarından elde edilir. Özel bir işlemden geçirilerek kurutulan ve toz haline getirilen çay yaprakları, bu işlem sonrasında sade yeşil çaydan çok daha etkili hale gelir. Matcha çayı faydaları nedeni ile Japonyada sıklıkla kullanılan bir çaydır. Peki oldukça sağlıklı olduğu bilinen matcha çayının faydaları nelerdir?

 • Vücudu tehlikeli serbest radikallerden koruyan kateşin denilen güçlü antioksidanlar içerir. Yeşil çayın içerisinde bulunan en güçlü kateşin ise kuvvetli bir anti-kanserojen olduğuna inanılan Epigallocatechin gallate (EGCG) ‘dır.

 • Dünyada en uzun süre yaşayan insanların olduğu bölge Okinawa’da bu çayın tüketilme oranı çok fazla olup, iltihaplarla, oksidasyonla ve yaşlanmayla savaşma özellikleri olduğu bilinmektedir.

 • Yapılan araştırmalarda, matcha çayının kolesterol üzerindeki pozitif etkisi konusunda henüz kesin sonuçlara varılmamış olsa da, düzenli olarak matcha çayı içenlerin LDL (kötü) kolesterolü içmeyenlere oranla daha düşük ve HDL (iyi) kolesterolün ise daha yüksek olduğu gözlenmiştir.

 • Matcha çayı içmenin bir diğer faydası ise metabolizma hızını diğer çaylara göre 4 kat fazla artırmasıdır.

 • Yapılan bir çalışmaya göre egzersizden hemen önce içilen matcha çayı, egzersiz esnasındaki kalori yakma oranını %8-10’dan %35-43’e çıkarmaktadır.

 • Matcha çayında yüksek oranda bulunan klorofil vücut için kanı temizleyen mükemmel bir detoks özelliğindedir.

 • Matcha çayı aynı zamanda ağır metallerin ve kimyasal toksinlerin doğal yollarla vücuttan atılmasında da güçlü bir etkiye sahiptir.

 • Matcha çayı diğer yeşil çaylara göre 5 kat daha fazla L-theanin içermektedir. L-theanine, dopamin ve serotonin hormonlarının salgılanmasını sağlamaktadır. Bu iki hormonun özelliği ise hafızayı güçlendirmek, daha iyi konsantrasyon sağlamak ve ruh halini olumlu yönde artırmaktır.

 • Bütün yeşil çaylarda olduğu gibi matcha çayının içinde de kafein bulunmaktadır. Ancak burada bulunan kafein, kahvelerin içinde bulunana göre daha sağlıklıdır. Theophlline olarak bilinen kafeinin bu özel formu enerji seviyesini ters bir etki olmadan sürdürür.

 • Matcha çayının sağladığı en önemli avantaj ise bir bardağındaki antioksidan oranının diğer antioksidan sağlayan çaylara göre 5 kat fazla olmasıdır.

  Matcha Nasıl Kullanılır?

  Matcha toz olarak satıldığı için birçok kullanım alanı mevcut. Yani bu sofistike içecek klasik bir çaydan çok daha fazlası. Ayrıca matcha popülerleştikçe kullanım alanları da arttı. İşte matcha ile hazırlayabileceğiniz lezzetli yiyecekler ve içecekler:

  ● Matcha geleneksel olarak yeşil çay gibi kullanılır. Bunun için bir bardak sıcak suya 2 çay kaşığı matcha atarak çayını demleyebilirsin.

  ● Matchayı hamur işlerinin içerisine katarak aromasından faydalanabilirsin. Muffin ve kurabiyelere eklediğin matchanın aromasına bayılacaksın.

  ● Matchayı yulafla karıştırarak lezzetli kahvaltılıklar yapabilirsin.

  ● Klasik smoothie tariflerinden sıkıldıysan, matchalı smoothie denemenin tam vakti.

  ● Sebzelere de yakışan matchayı salata sosuna ekleyebilirsin.

  ● Standart latte tariflerinden sıkılanlar için matchalı latte harika bir alternatif. Süt ve su kullanarak matchalı latte hazırlayabilirsin.

   

  Günümüzün en sevilen bazı çaylarının elde edildiği bitki olan camellia sinensis, farklı şekillerde fermente ediliyor ve her damak tadına ve ihtiyaca hitap edecek şekillerde çayseverlere sunuluyor. Tıpkı matcha çayı gibi bu bitkiden elde edilen yeşil çayı da Herby çaylarında bulabilirsin. Doğanın birbirinden şifalı bitkilerini fincanına dolduran Herby’nin fonksiyonel çayları keşfetmek için hemen tıkla.

   

 

 

Çilek(Strawberry) Aroma.
Üretici Firma: Bilge İlaç Bitkisel Ürünler ve Kozmetik A.Ş.
Kuru ve serin ortamda güneş ışığından uzakta saklayınız.

Kullanım Şekli: Günde iki defa sabah ve akşam tok karnına olacak şekilde (Yemek/Öğünden hemen sonra) tüketebilirsiniz.
Yetkilendirilmiş dağıtıcı / distribütör firma ” DOĞAL GIDA SAN TİC LTD ŞTİ ” tarafından adınıza/şirketinize e-fatura düzenlenmektedir. Faturanız mail adresinize gönderilmektedir.
Siparişiniz 24 saat içerisinde adresinize kargolanır, bilgilendirme mesajı ve takip numarası mail adresinize gönderilir.

 

matcha-tea
matcha-tea

 

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Skip to content