Bal

Pervari Karakovan Petek Balı

Orijinal fiyat: ₺750,00.Şu andaki fiyat: ₺550,00.

Bu ürünü satın aldığınızda 5500 Çerez Puanları kazanacaksınız.

Stokta

Not: Balımız Net Kilo 1 Değildir 1200 ile  1,400 Gram (1,5) kg arasdır…

Pervari Karakovan Petek Balı Nedir?

Bilimsel olarak yapılan bir çok araştırmada antibiyotik ilaçlara karşı bile direnç gösteren MRSA bakterisi bile bala karşı direnç gösterememiştir.
Yapılan bir diğer araştırmada ise karakovan bal ile tifo hastalığına neden olan mikroplar 48 saat dizanteri mikropları ise 10 saat gibi kısa sürede yok edilmiştir.

Karakovan balı, eski osmanlı dönemlerinde şifahanelerde ilaç olarak kullanılıyordu. Karakovan balı, üretimi yapılan diğer ballara göre daha fazla uğraş ve emek gerektiren bir bal türüdür.

Pervari Karakovan Petek Balının diğer ballardan şifalı olması içerisinde yer alan şeker miktarının ‘0’ olmasıdır.

Karakovan balının peteğini arı kendisi üretmektedir. Peteği dahi olduğundan süzmeden tüketilir ve bu sayede balın yanı sıra daha fazla polen de yenilmiş olur.

Ayrıca yetiştikleri bölgeler açısından da zengin bitki florasından faydalanırlar ve bu sayede elde edilen bal daha şifalı olur.

Pervari Karakovan Petek Balı

Pervari Karakovan Petek Balının Faydaları Nelerdir ?

Balgam söktürücü etkisi vardır aynı zamanda öksürüğü keser.

Karaciğeri ve göğsü temizlemeye yardımcı olur.

İshali keser.

Cinsel performansı artırır.

Hepatit B, hepatit C, sarılık gibi hastalıkları iyileştir

 

Siirt Pervari Karakovan Balı, Arıların ; arıcı eli değmeden Siirt Pervari’nin normal karakovan mıntıkası dışında  daha yüksek rakımda ağaç oluklarına, kayaların arasına yaptıkları nektarı oldukça yüksek ve nadir çiçeklerden topladıkları – ÖZEL KARAKOVAN – balıdır. Ortasında balmumu yoktur. Tamamıyle natureldir. İnsan eli değmeden arı kendi isteğine göre hazırlamıştır. Şeker (Glikoz) oranı % 0’dır.

 

Balın nitelikleri; içindeki maddeler itibariyle, alındığı başlıca kaynaklara bağlı olmak üzere, az veya çok değişebilir. Ancak balın kalitesini ortaya koyan en önemli etken ise Balın Nektarıdır (balözü).

 

Bir besin maddesi olarak büyük öneme sahip balın enerji değeri son derece yüksektir. 100 gram bal, ortalama 325 kalori sağlar ve bu yönüyle, enerji ihtiyacı fazla olan her yaştan kişi için ideal bir besin maddesidir.

 

Balarıları, 10 peteği doldurabilmek için, 100.000 km. kanat çırpmakta ve yaklaşık 100.000.000 çiçeğin nektarını emmektedirler.

 

Yarım kilo bal için arıların, çiçeklere 37.000 kere gidip gelmeleri gerektiği hesaplanmıştır. Arılar, bir bal peteğini doldurmak için, senede 17 milyon mil yol katederler.

 

Bal, bütün yiyeceklerin en safıdır. Kaliteli bir balın içinde her ne şekilde olursa olsun kesinlikle bakteri bulunmaz ve üremez. Ancak bu yazılanların hepsi HAKİKİ, KATIŞIKSIZ, SAF, TAMAMIYLE ARILARIN ÜRETTİĞİ VE  BOL ÇİÇEK NEKTARLI BİR YÖREDE ÜRETİLEN HAKİKİ BALLAR İÇİNDİR.

 

Hakiki bala da üretim aşamasında herhangi bir müdahaleye maruz kalmadan üretildiği ve altı ay kapalı kalıp topluiğne başı kadar bir aydınlık görmediği için kapalıkovan balı yani KARAKOVAN BALI denir. Siirt Pervari’nin nektarı oldukça yüksek 1200’e yakın çiçeğinden karakovan balını toplayan, özel yetiştirilmiş Kafkas Arılarıdır.

 

Kafkas arıları; hortumları uzun olduğundan çiçekteki tüm balı ve tüm nektarı alır. Karakovan Balı’nın ortasında balmumu yoktur. Tamamıyle natureldir. Peteği olduğu gibi yenir. İnsan eli değmeden arı kendi isteğine göre hazırlamıştır.  Ticari Glikoz oranı  % 0’dır.

Ağırlık 1 kg

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Skip to content