Karpuz Çekirdeği Haşlanmış 1 kg

120,00

Bu ürünü satın aldığınızda 1200 Çerez Puanları kazanacaksınız.

Stokta

Karpuz Çekirdeği Haşlanmış 1 kg

 

Karpuz çekirdeği, özellikle vücut geliştirmek için çalışan ve düzenli olarak spor yapanlar için protein tozuna en doğal alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle de yaz mevsiminin en sevilen meyvesi olan karpuzun yüksek oranda protein içerdiği genelde bilinmiyor. Yüksek protein içermesi sebebiyle de en sağlıklı protein ihtiyacı karşılama yöntemlerinden biri olan karpuzun faydalarından dört mevsim de yararlanmak için karpuz çekirdeği kurutuluyor. Kurutma işlemi, en doğal ve en organik yöntemlerle yapılıyor. Kavrulan kuruyemişin düzenli olarak tüketilmesi de protein ihtiyacının karşılanmasını sağlıyor.
Karpuz çekirdeği, besin değerleri oldukça yüksek ve lezzetli bir protein olduğu için de sporcuların vazgeçilmezi haline geliyor. Aynı zaman da et yemeyi tercih etmeyenler için de oldukça sağlıklı bir atıştırmalık. Büyüme çağındaki çocuklar için de abur cuburun yerine geçebilecek denli lezzetli, sağlıklı bir ara öğün olabiliyor.
Karpuz Çekirdeği Faydaları Nedir?
Karpuz çekirdeği faydaları saymakla bitmiyor. Kuruyemiş çeşitleri arasında, protein oranı en yüksek olan bu yemiş, yer fıstığı ve bademden bile daha fazla protein içerir. Karpuz çekirdeği faydaları bu açıdan oldukça zengindir. Sporcuların en fazla tercih ettiği kuruyemişlerden biridir.
Karpuz Çekirdeğinin Besin Değerleri Nedir?
Bir bardak karpuz çekirdeği 600 kaloridir. 100 gram karpuz çekirdeği 30 gram proteine sahiptir. Bu miktar günlük protein ihtiyacının % 60’ını karşılayan bir değer. Karpuz çekirdeği yüksek oranda sporcu proteini olan arginin de içerdiği için tercih sebebidir. Arginin büyüme hormonlarını tetikler ve bu sayede de kas oluşumunu hızlandırır.
Karpuz çekirdeği faydaları içinde; aynı zamanda glukamik asit ve lizinin adlı protein yapıtaşını içerir. Glukamik asit ve lizinin aminoasitlerdir ve kas ve kemik yapısının gelişmesi için oldukça önemlidir. Yapay protein tozları yerine kullanılabilecek en doğal alternatif protein kaynağı, karpuz çekirdeğidir.
Aynı zamanda zengin bir magnezyum kaynağıdır. Magnezyum; kan basıncısını düzenleyen, kan şekerini dengeleyen ve metabolizmayı düzenleyici etkilere sahip bir besin ögesidir. Bu besin ögelerinin dışında; karpuz çekirdeği bakır, fosfor, demir, potasyum, çinko, manganez ve bakır gibi mineraller içerir. Karpuz çekirdeği içeriğindeki doymamış yağlar ve omega-6 da bulunur. Bol miktarda B vitamini içeren karpuz çekirdeği, niasin de içermektedir.
Karpuz çekirdeği içerisinde bulunan yağlar da vücudun ihtiyaç duyduğu, sağlıklı ve faydalı yağlardır. Omega 3 gibi oldukça gerekli ve hayati önem taşıyan yağlar barındırır. Tamamen vücutla uyumlu protein ve yağlardan oluştuğu için vücut tarafından kolayca emilebilmektedir.
Karpuz Çekirdek Fiyatları Nedir?
Karpuz çekirdek fiyatları tüm faydaları göz önüne alındığında oldukça merak edilir. Protein tozundan çok daha ekonomik fiyatlara ulaşılabilen karpuz çekirdek fiyatları açısından da her bütçe için uygundur. Karpuz çekirdeği yağları, günümüzde üretimi yaygın olmayan bir yağdır. Bunun sebebi de reklamlarının az yapılmasıdır. Ülkemizde, yurtdışına göre oldukça uygun olarak çekirdek fiyatları bulunmaktadır.

Ağırlık 1 kg

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Skip to content