Tatlı Pul Biber (Ev Yapımı) 500 Gr.

TL75,00

Bu ürünü satın aldığınızda 750 Çerez Puanları kazanacaksınız.

Stokta

Aynı Gün Kargo
15:00'a kadar vermiş olduğunuz siparişler aynı gün kargolanır.
Her Zaman Taze
Ürünlerimiz daima taze ve titizlikle hazırlanarak gönderilir.
Kategoriler: Etiketler: , , , ,

Açıklama

Tatlı Pul Biber (Ev Yapımı) 500 Gr.

Taze biberlerin kurutulup ince pul haline getirilmesiyle elde edilir. Toz biber gibi kullanılır. Özellikle et yemeklerinde, bazı soslarda, peynirlerde, mantar sotelerde ve istenilen her yemekte kullanıl

 

Taze biberlerin kurutulup ince pul haline getirilmesiyle elde edilir. Toz biber gibi kullanılır. Özellikle et yemeklerinde, bazı soslarda, peynirlerde, mantar sotelerde ve istenilen her yemekte kullanılabilir. Kırmızı tatlı biberin güneşte kurutulmasıyla elde edilir. Tatlı olmasından dolayı pek çok kişi tarafından tercih edilir. Yemeklere renk ve tatlımsı bir lezzet katar. Zeytinyağına eklendiğinde tadını acıtmadan hoş bir aroma ve renk katar.

 

 Kırmızı Pul Biberin 


güçlü bir antioksidan olduğunu belirterek “Vücudun enerji metabolizmasında rol oynayan B6 vitamini ve A vitamini içerir. Kandaki kollesterol ve trigliseridi düşürür. Metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermede de etkilidir. Ancak, peptik ülseri olan hastalar pul biberi dikkatli tüketmeliler. Fazla tüketilmesi mide yanması, karın ağrısı, ishal şikayeti yapabilir.” ifadelerini kullandı.

İçerdiği capsaisin maddesi sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren kırmızı pul biberin faydalarını aktaran C vitamini almak için genelde limon tüketildiğini, ama kış aylarının vazgeçilmez baharatlarından biri olan kırmızı pul biberin limondan fazla C vitamini içerdiğini bildirdi.

Bunun yanı sıra capsaisin maddesinin güçlü bir ağrı kesici olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: “Ayrıca burun ve solunum yollarındaki mukus tıkaçların temizlenmesine neden olur. Kırmızı pul biberi muhafaza ederken çok dikkatli olunması gerek. Nemlenmiş kırmızı pul biberin içerisinde aflatoksin maddesi birikebilir. Bu madde toksik olup karaciğer kanserine neden olabilir. Bu nedenle kırmızı pul biberi mümkün olduğu kadar serin yerlerde ya da buzdolabında saklamak gerekir.

Yarım limon, 3 yemek kaşığı az yağlı yoğurt ve 1 çay kaşığı pul biber karışımını 15 gün akşam yatmadan önce tüketin. Bu formül yağ yakımını hızlandırırken hastalıkların önlenmesine yardımcı olur.”

Türk halkının vazgeçemediği baharat; kırmızı pul biber
Türk halkı yemeklerde acı biber kullanmaktan vazgeçemiyor. Yemeklere lezzet katan acı biberler, sağlığımıza da büyük faydalar sağlamaktadır. Yemeğin daha iştahlı yenmesini sağlayan ve sindirim sistemimizi hızlandıran acı biber, kış aylarında bağışıklık sistemimizi çalıştıran önemli baharatlardan…
Özellikle Doğu Anadolu Bölgesinde ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yetiştirilen ve her yemekte kullanılan acı biber, önemli besin değerlerini bünyesinde barındırıyor. Ülkemizde en çok tercih edilen acı biber türü ise kırmızı pul biber.

 

Kırmızı pul biber metabolizmayı çalıştırır
İçerisinde bol miktarda C, K, E ve P vitaminleri barındıran kırmızı biber insan sağlığına sağladığı olumlu etkiler ile bilinir. Kırmızı pul biber, içerdiği mineraller ve vitaminler açısından çok zengin bir şifa kaynağıdır. Kırmızı pul biber, içeriğinde bulunan C vitamini sayesinde bağışıklık sitemini korur. Kırmızı pul biberin metabolizmayı hızlandıran bir etkisi de bulunmaktadır.

Peki, kırmızı pul biberin faydaları nelerdir?
Tüm acı biberlerin ortak noktası ise antioksidandır. Acı biberlerin hepsi antioksidan açısından zengindir. Kırmızı pul biber de özellikle kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirir. Hastaların daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur.

Sindirim sistemini çalıştırır
Kırmızı pul biber metabolizmayı hızlandırması sebebiyle kabızlık sorununu ve diğer bağırsak sorunlarını giderir. Bağırsak kurdu ve parazitlerine birebir faydalıdır. Sindirim sistemini güçlendirir, bağırsakları çalıştırır. Sindirimi güçlendiren acı biberin kilo vermek isteyenlere büyük katkı sağladığı bilinmektedir.
Acı biber, kanser hücrelerinin yayılmasını ve çoğalmasını önlemektedir. İçerisinde; B6, C, K, P ve E vitaminleri bulunmaktadır. Acı biber içerisinde çok önemli vitaminleri barındırmaktadır.
Acı biber, içerdiği likopen maddesinden dolayı hücrelerinizin korunmasını ve yenilenmesini sağlar. Kan basıncını düzenler, vücut dengesini sağlar.
Acı biber, vücudu yeniler. Acı biberin kanser hastalığına iyi gelindiği de bilinmektedir. Lösemi hastalarında kanserli hücrelerin yayılmasını engeller. Birçok kanser tehlikesine karşı savaşarak kanser olma riskini düşürür.

Kırmızı pul biberin zararları neler?
Sağlık açısından hiçbir yan etkisinin olmadığı bilinen kırmızı pul biber, tam bir vitamin deposu… Fakat bünyesi hassas kişilerin pul biberi doktor tüketiminde kullanmasını tavsiye ediyoruz.
Kırmızı pul biberin metabolizmayı hızlandırıcı bir etkisi vardır. Bu sebeple kilo vermek isteyenler sık sık acı biber tüketmelidir. Ancak pul biber, mide rahatsızlığı ve hemoroit şikâyeti olan hastaların kesinlikle tüketmemesi gereken baharatlar arasındadır. Mide problemi ve bağırsak problemleri olan vatandaşların acı biber tüketirken daha dikkatli ve özenli davranması gerekiyor.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.