Kavun Çekirdeği

TL80,00

Stok kodu: kvnckrd
Bu ürünü satın aldığınızda 800 Çerez Puanları kazanacaksınız.

Yaz meyvesi olmasına rağmen kavun çekirdekleri kurutularak uzun süre saklanabilir ve kış aylarında üşütmeden kaynaklanan öksürük sorunları için kullanılabilir.

Stokta

Aynı Gün Kargo
15:00'a kadar vermiş olduğunuz siparişler aynı gün kargolanır.
Her Zaman Taze
Ürünlerimiz daima taze ve titizlikle hazırlanarak gönderilir.
Kategoriler: , , Etiketler: , , , , , , , ,

Açıklama

Kavun Çekirdeği Kavrulmuş 1 Kg

 

KAVUN VE ÇEKİRDEĞİNİN FAYDALARI

Yaz meyvesi olmasına rağmen kavun çekirdekleri kurutularak uzun süre saklanabilir ve kış aylarında üşütmeden kaynaklanan öksürük sorunları için kullanılabilir.
Kavun çekirdeği öksürük ve yüksek ateş gibi sorunları giderebilir.
Kavun çekirdeği cilt sağlığı için çok faydalıdır,
bu yüzden kozmetik ürünlerinde çok yaygın olarak kullanılmaktadır.
Cilde parlaklık kazandırır ve yumuşamasını sağlayabilir.
Kavun çekirdekleri anemi hastalığına iyi gelir ve aynı zamanda anemi hastalığına yakalanma riskini azaltır.

 

Kavun meyvesinin içinde yer alan A, C ve E vitaminleri, fosfor, demir, karbonhidrat, magnezyum, kalsiyum, potasyum ve sodyum gibi vitamin ve mineraller pek çok hastalığın önlenmesine yüksek oranda yardımcı olacaktır. Kavun meyvesi pek çok rahatsızlığın ortadan kalkmasına muavenet ettiği gibi aynı zamanda kavun çekirdeği de pek çok alanda fayda sağlamaktadır. Ancak kavun mide ve bağırsak sorunları olanlar, şeker ve tansiyon yüksekliği bulunan tarafından tüketilmemelidir. Bu tür rahatsızlıkları yaşamıyorsanız hem kavunun hem de kavun çekirdeğinin faydalarından korkmadan yararlanabilirsiniz.

kavun çekirdeği
kavun çekirdeği

Kavun çekirdeğinin faydaları

Kavun çekirdeğinin faydaları arasında öksürük kesme, idrarı arttırarak idrar yollarını temizleme, balgam sökmeye yardımcı olma, ateşi düşürme ve parazitleri vücuttan uzaklaştırma yer almaktadır. Kavun çekirdekleri çekilerek yenildiği zaman tenya ve diğer parazitlerin dışarı atılmasını sağlamak için aynı zamanda müshil de kullanılmalıdır. Tenya ve parazitler üzerinde kavun çekirdeğinin yararlarını göstermesi için müshil kullanılarak bol bol tuvalete çıkılmalı ve bol su içilmelidir.

Kavun çekirdeği aynı zamanda cilde tazelik katar, dudakları canlandırır, cildi pürüzsüz görünmesini sağlar ve saçların parlak görünmesine yardımcı olur. Demir eksikliği ve kansızlık üzerinde de kavun çekirdeği faydalarını göstermektedir.

Ek bilgi

Ağırlık 1 kg

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Hoşunuza gidebilir…