Acve Hurması

TL200,00

Bu ürünü satın aldığınızda 2000 Çerez Puanları kazanacaksınız.

Acve Hurma; siyah renkli, nisbeten ufak taneli, diğer hurmalardan farklı olarak yuvarlak şekillidir. Peygamber Efendimizin (s.a.v.) mübarek elleriyle diktikleri rivayet edilmektedir. Yanmış hurma dalının yeşermesi mucizesine konu olmuş çok özel bir hurmadır. Bazılarının çekirdeklerinde, bazılarında ise hurmanın üstünde ALLAH(c.c)’ın 99 esması yazdığı kabul görmüştür. Sihire ve zehre karşı da tesirli olduğu rivayet edilmektedir.

Stokta

Aynı Gün Kargo
15:00'a kadar vermiş olduğunuz siparişler aynı gün kargolanır.
Her Zaman Taze
Ürünlerimiz daima taze ve titizlikle hazırlanarak gönderilir.
Kategoriler: , , Etiketler: , , , , , , , ,

Açıklama

Acve Hurması

Acve hurması diğer hurma çeşitleri arasında özel bir yer tutar. HZ Muhammed kendisi özel olarak bu hurma çeşitini dikmiştir. Hakkında bir çok sahih hadis bulunan bu hurma çeşitinin özelliklerini beraber inceleyelim.

Acve Hurmasının Bazı Faydaları

 

  • Yüksek oranda şeker muhteviyatı sayesinde vücutta enerji sağlar.
  • A,B1,B2 Vitaminlerini içerir.
  • Fosfor maddesi içerdiğinden ötürü erkeklerde sperm kalitesini arttırır.
  • Kalın bağırsakta bulunan bakterileri temizler
  • Kolestorole iyi gelir.
acve hurması
acve hurması

Acve Hurması Hakkında Hadisler

 

  • “Acve denen hurma cennetdendir ve zehire karşı şifadır.” (Tirmızi,tıb 22)
  • Hz. Aişe (RA)’dan rivayetle ; “Resulullah (sav) buyurdular ki: “(Medine’nin necd cihetinde yer alan) Aliye acvesinde şifa vardır. O sabahın ilk vaktinde (yenirse) panzehirdir.”
  • Sa’d bin ebi Vakkas rivayet ediyor; Resulullah (s.a.v) şöyle buyurdular: “Kim sabah aç karnına yedi tane acve hurması yerse o gün ona ne sihir ne de zehir tesir eder.” Başka bir rivayette “zehir ve sihir zarar vermez”.
  • Yine başka bir rivayette “Aç karnına hurma yiyiniz zira aç karnına yenen hurma asalakları öldürür.” (Buhari,et’ime43; Müslim,et’ime 154)
  • Sâd İbn-i Ebî Vakkas (r.a.) hasta olduğunda Resûlûllah (s.a.v.) Efendimiz hasta ziyaretine giderler. “Mübarek ellerini göğsüme koydu. Hatta ben mübarek elinin soğukluğunu kalbimde hissettim. Sonra -“Sen kalp hastalığına yakalanmışsın! Sakif’in kardeşi Haris İbn-i Kelede’ye git. Tedavi ol. O tabib birisidir. Medine’nin Acve hurmasından yedi tane alsın, onları çekirdekleri ile beraber dövsün (öğütsün) sonra onu süt ile yağ ile sulandırarak sana yedirsin.” Sâd (r.a.) böylece bu hastalıktan kurtulmuştur.

Ek bilgi

Ağırlık 1 kg

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Hoşunuza gidebilir…