Mayıs Çayı

TL110,00

Stok kodu: myscy
Bu ürünü satın aldığınızda 1100 Çerez Puanları kazanacaksınız.

Stokta

Aynı Gün Kargo
15:00'a kadar vermiş olduğunuz siparişler aynı gün kargolanır.
Her Zaman Taze
Ürünlerimiz daima taze ve titizlikle hazırlanarak gönderilir.
Kategoriler: , Etiketler: , , , , ,

Açıklama

Çaydan Mayıs Çayı 1000 gr

Mayıs Çayı, Öz Aromasının En Yoğun Olduğu Çaydır. Hem Yazı Hem De Kışı Görmüş Çay Olan Mayıs Çayı, Harmanlanmayan Tek Çaydır.
Çay; Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında, yılda dört kez olmak üzere mahsul veren bir bitkidir. Kıştan yeni çıkılan en yakın aylardan olan Mayıs ayı, çay için önemli bir dönemdir. Kışı kar altında geçilen çay bitkisinin üzerinden karlar yeni kalkmış ve körpe çay filizleri en taze haliyle huzurlarımıza çıkmıştır. Mayıs Çayı da bu körpe filizlerden meydana gelir.

Mayıs Çayı


İlkbaharda kışın yorgunluğunu üzerinden atan çay bitkisi, dinlenmiş ve güçlenmiş olarak Nisan’da filiz vermeye başlar ve yılın ilk mahsülünü Mayıs ayında henüz körpe iken verir. Mayıs ayında toprak hem çok nemli hem de bu topraktaki çay bitkisi enerji yüklüdür. Mayıs ayında elde edilen çay hem ilk göz ağrısı hem de insanın binlerce yıldır bahara yüklediği tüm değerleri içinde taşır.

Keyif Çayı‘da denilen Mayıs Çayları, harmanlanmayan tek çay olduğu için organiktir. Mayıs Çayını ihracat nedeniyle marketlerde bulmak mümkün değildir.

 

 

Çayın Sağlığa Faydaları


Kolon Kanserine Faydaları

İçinde yer alan TF-2 adlı polifenol, kanser ile mücadelede etkinliği bilinen bir maddedir.

Antioksidan İçerir

Vücutta birçok hastalığa davetiye çıkaran serbest radikallere karşı çayın antioksidan içermesi sağlık açısından önemlidir.

Kalp Krizi Riskini Azaltır

Hollanda’da yapılan bir araştırmaya göre günde 2-3 bardak siyah çay tüketenlerin %70 oranında daha az kalp krizi geçirdikleri orataya konmuştur

Ek bilgi

Ağırlık 1 kg

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.