Top Yasemin Çayı

1.500,00

Bu ürünü satın aldığınızda 10000 Çerez Puanları kazanacaksınız.
SKU: CH_BR3Y2 Categories: ,

Top Yasemin Çayı

      Stres ve kardiyovasküler hastalıkların engellenmesine yardımcı olur. Sindirim sistemini düzenler. Kalp hastalığı, kanser ve şeker gibi önemli hastalıkların önlenmesine katkı sağlar. İçerdiği yüksek antioksidanlar nedeni ile bağışıklığı güçlü tutar. Kan dolaşımını iyileştirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu sebeple beyin hasarı, damar tıkanıklığı ve kan pıhtılaşmasını önler.

Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakışına dolayısıyla da kilo vermeye yardımcı olur. İçerisinde yer alan antiviral ve antibakteriyel özellikler nedeniyle grip ve soğuk algınlığına yakalanma ihtimalini azaltır. Salgıladığı mutluluk hormonları nedeniyle doğal bir anti depresan özelliğine sahiptir. Yaşlanma belirtilerini azaltır. İçerdiği kafein sayesinde dikkat bozukluğunu engeller kişiyi canlı hissettirir.

Yapılan araştırmalar düzenli olarak Yasemin çayı tüketmenin  kanseri önlediğini göstermiştir. Epigallokateşin galat gibi polifenoller içerirler. Bu polifenoller zararlı ve kanser yapıcı istilacılara karşı vücuttaki en önemli savunma sistemlerinden birisidir. Bununla birlikte akciğer kanseri ve meme kanseri gibi önemli sağlık sorunlarına karşı da etkili olduğu gözlemlenmiştir.

Yasemin çayı hazırlamak için bir demlik su içerisine iki adet top yasemin koyarak demlemeye bırakabilirsiniz. 5-7 dakika sonra içime hazır olacaktır. 7 dakika üzerindeki demleme süresi çayın tadının acılaşmasına neden olabilir.

Ağırlık 1 kg

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Skip to content