Top Yasemin Çayı

TL990,00

Stok kodu: CH_BR3Y2
Bu ürünü satın aldığınızda 9900 Çerez Puanları kazanacaksınız.
Aynı Gün Kargo
15:00'a kadar vermiş olduğunuz siparişler aynı gün kargolanır.
Her Zaman Taze
Ürünlerimiz daima taze ve titizlikle hazırlanarak gönderilir.
Kategoriler: ,

Açıklama

Top Yasemin Çayı

      Stres ve kardiyovasküler hastalıkların engellenmesine yardımcı olur. Sindirim sistemini düzenler. Kalp hastalığı, kanser ve şeker gibi önemli hastalıkların önlenmesine katkı sağlar. İçerdiği yüksek antioksidanlar nedeni ile bağışıklığı güçlü tutar. Kan dolaşımını iyileştirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu sebeple beyin hasarı, damar tıkanıklığı ve kan pıhtılaşmasını önler.

Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakışına dolayısıyla da kilo vermeye yardımcı olur. İçerisinde yer alan antiviral ve antibakteriyel özellikler nedeniyle grip ve soğuk algınlığına yakalanma ihtimalini azaltır. Salgıladığı mutluluk hormonları nedeniyle doğal bir anti depresan özelliğine sahiptir. Yaşlanma belirtilerini azaltır. İçerdiği kafein sayesinde dikkat bozukluğunu engeller kişiyi canlı hissettirir.

Yapılan araştırmalar düzenli olarak Yasemin çayı tüketmenin  kanseri önlediğini göstermiştir. Epigallokateşin galat gibi polifenoller içerirler. Bu polifenoller zararlı ve kanser yapıcı istilacılara karşı vücuttaki en önemli savunma sistemlerinden birisidir. Bununla birlikte akciğer kanseri ve meme kanseri gibi önemli sağlık sorunlarına karşı da etkili olduğu gözlemlenmiştir.

Yasemin çayı hazırlamak için bir demlik su içerisine iki adet top yasemin koyarak demlemeye bırakabilirsiniz. 5-7 dakika sonra içime hazır olacaktır. 7 dakika üzerindeki demleme süresi çayın tadının acılaşmasına neden olabilir.

Ek bilgi

Ağırlık 1 kg

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.