Ahmad Tea Sallama 100 lü Earl Grey

150,00

Bu ürünü satın aldığınızda 1500 Çerez Puanları kazanacaksınız.

Stokta yok

Ahmad Tea Sallama Poşet Çay 100 ‘lü
Orjinal ürün ve Earl Grey (Kokulu)

Ahmad Tea Sallama 

çay yetiştirme ve harmanlama ile deneyim kazanmış bir İngiliz aile şirketidir. İngiltere’deki çay içme alışkanlığı gözetilerek en iyi kalite çayı yetiştirmek için yola çıkan Ahmad Tea çayları lezizdir.

English Breakfast çayı, süt ve şeker ile uyumlu olan klasik, güçlü ve dolgun bir karışımdır. Assam çayının pürüzsüzlüğü, Seylan çayının parlaklığı ve Kenya çaylarının güçlü tadı ile birleşince ortaya mükemmel doyurucu bir uyum çıkar.

 

 

Bergamot Çayı Faydaları, Hazırlanışı ve Yan Etkileri

Oswego çayı, arı balsamı ve bergamut çayı olarak da bilinen bergamot çayı bergamot bitkisinin kurutulmuş yapraklarından, tohumundan veya kabuğundan hazırlanır,  soğuk ya da sıcak olarak tüketilebilir. Başta şişkinlik, hazımsızlık gibi sindirim sistemi problemleri olmak üzere öksürüğe ve sinüs sorunlarına da iyi gelmektedir.Yaklaşık 1000 yıldır çay formunda kullanılan bergamot, portakal kokusuna benzer bir kokuya sahiptir. Amerika yerlileri arasında popüler olan bitki yetiştiği bölgeye göre pembe, mor, beyaz ve kırmızı çiçeklere sahiptir.

Bergamot Çayı Faydaları

İyice demlenmiş bergamot yapraklarının buharını solumak baş ağrısı, sinüs sorunları, öksürük, grip ve mide bulantısına iyi gelir. Çayını içmek aşırı yeme sonrası oluşan şişkinliği, mide ağrısını ve diğer mide rahatsızlıklarını hafifletir. Ateş ve titremeyle birlikte görülen hastalıkların belirtilerini azaltır. Etkili bir idrar sökücüdür ve fazla suyu atmanıza yardımcı olur.

Bergamot otu aromatik antiseptik özelliği ile duş jellerinden parfümlere kadar pek çok kozmetik üründe kullanılmaktadır. Bakteri oluşumunu önlediği için uzun süre saklanması gereken etlerin korunması amacıyla kullanılmaktadır.

Bergamot Çayı Nasıl Hazırlanır?

Bergamot çayı aynı normal çay gibi hazırlanabilir. Kaynayan suya bir kaç çay kaşığı bergamot yaprağı atın ve demlenmesini bekleyin. Ateşin üzerinde aldıktan sonra içmeden önce 5 dakika daha bekleyin. Bergamot bitkisinin yapraklarından, kabuğundan ve tohumundan çay yapılabilmektedir. Demleme süresi bitkinin hangi bölgesini kullandığınıza bağlı olarak bir miktar uzayabilir.

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Skip to content